Szopka Bożonarodzeniowa

Domki na konkurs

Domki przygotowane przez dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami. Podziwiać możemy je w Szopce Bożonarodzeniowej w naszym Kościele.

Koncert ,, W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

20 października 2019 r. w Kościele Parafialnym w Dąbrowie odbył się przegląd chórów , które śpiewem pieśni tematycznych złożyły św. Papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II hołd pamięci. Wykonano ponad 20 utworów – muzyki religijnej polskiej i światowej. Wszystkie utwory przyjmowano gromkimi brawami. Wszystkie zespoły chóralne na zakończenie występów otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy uczestnictwa. od Organizatorów. Spotkanie było okazją do wielu wzruszeń, obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie, poznania osób, z którymi można dzielić swoją pasję – muzykę. To także nawiązywanie nowych przyjaźni i doskonała atmosfera, czas wielkich przeżyć artystycznych i podniosłych momentów.

Pielgrzymka do Wilna

Pielgrzymka do Zakopanego

W dniach od 13, 14 lipca 2019 roku członkowie chóru parafialnego i parafianie z Dąbrowy wzięli udział w pielgrzymce do Zakopanego. W pierwszym dniu zachwycaliśmy się pięknem gór wędrując malowniczą Doliną Kościeliska. Kolejnym punktem było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi przy Sanktuarium, wspólnie z Góralami uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia. Następnie pojechaliśmy do Domu rekolekcyjnego Maleńka prowadzonego przez księży Saletynów, gdzie mieliśmy zapewniony kwaterunek. Tam odbyły się ćwiczenia wokalne dla chórzystów. Wieczorem wyjazd na Gubałówkę i spacery po Krupówkach zakończyły pierwszy dzień. W niedzielę na Mszy Świetej w tatrzańskiej parafii św. Krzyża w Zakopanem nasz chór parafialny przygotował oprawę muzyczną liturgii. Kolejnym punktem programu była Wielka Krokiew, gdzie z wysokości zachwycaliśmy się widokami gór i Zakopanego. Po obiedzie zwarta grupa powędrowała Doliną Strążyska aby ostatecznie dotrzeć do przepięknego punktu docelowego do Wodospadu Siklawica. Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Dąbrowy.

Święcenia diakonatu br. Grzegorza Hawryłeczko

28 czerwca 2019r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu nasz parafianin br. Grzegorz Hawryłeczko przyjął święcenia diakonatu z rąk Ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

Boże Ciało

20 czerwca 2019r. odbyła się procesja ku czci Ciała i Krwi Pana Jezusa. Towarzyszyło jej wiele kwiatów, odgłosy dzwonków oraz śpiew liturgiczny. Po drodze wierni wsłuchiwali się w słowa Ewangelii. I Ołtarz - przygotowany przez rodziców dzieci komunijnych II Ołtarz - przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy III Ołtarz - przygotowany przez z OSP z Dąbrowy IV Ołtarz - przygotowany przez Różę św. Cecylii

IX Ponadregionalny Konkurs Pieśni Maryjnej

„Matuchnie pieśni niesiemy” 19 maja 2019 r. - Kościół Parafialny w Mrowli Uczestnikami było 7 zespołów artystycznych: 1. Chór Parafialny w Dąbrowie, 2. Męski Chór Rolników im. Stanisława Świerada z Wielopola Skrzyńskiego, 3. Chór Mieszany „Laudate Deo” z Woli Mieleckiej, 4. Schola Parafialna „Nutki Popiełuszki” z Rzeszowa, 5. KSM z Mrowli, 6. Zespół Wesołe Kumoszki z Rzeszowa, 7. Zespół (Trio) ze Szkoły Podstawowej w Mrowli.

Uroczystość 3 Maja 2018 - Majówka

Triduum Paschalne

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień odbył się konkurs palm, które zostały przygotowane przez dzieci z naszej parafii oraz całe rodziny.

Droga Krzyżowa

Rekolekcje Wielkopostne

Od 15 do 18 marca w naszej parafii przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Przez wygłoszone nauki oraz słuchanie Słowa Bożego uczyliśmy się kochać naszych nieprzyjaciół, a także modlić się za nich, dostrzegać swoje słabości, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Stanisław Zagórski.

Wizytacja Kanoniczna

27 lutego 2019r. nasza parafia przeżywała wizytację ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Podcza uroczystej Mszy Świętej młodzież z naszej parafii otrzymała z rąk ks. Biskupa Sakrament Bierzmowania.

Bombki świąteczne

W okresie Adwentu dzieci z naszej parafii wykonywały wraz z rodzicami bombki, które przyozdobiły choinkę w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Koncert Kolęd ,,Serca ludzkie się radują

27.01.2019r. w naszym Kościele parafialnym odbył się Koncert Kolęd pt. ,,Serca ludzkie się radują", w którym wziął udział Zespół Śpiewaczy ,,Kamieniacy" z Kamienia, Schola z Zespołu Szkół w Dąbrowie oraz Chór Parafialny z Dąbrowy.

IX Przegląd Kolęd i Pastorałek

26.01.2019r. w Kościele pw. św. Wojciecha w Błędowej Zgłobieńskiej odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek.