Szopka Bożonarodzeniowa 2020

Boże Narodzenie 2020

Już niedługo wszyscy spotkamy się przy żłóbku

Adwentowa wędrówka figurki Matki Bożej w naszej parafii.

Podczas adwentu dzieci uczestniczące w roratach losują figurkę Matki Bożej. W swoich domach przygotowują dla Niej ołtarzyk przy którym modlą się ze swoją rodziną.

15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej)

Wieńce dożynkowe zostały przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz młodzież naszej parafii. Są one wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory.

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Dąbrowy - zakończenie

O godzinie 13:49 nasi pielgrzymi zakończyli ostatni etap podróży - Dąbrowa.

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Dąbrowy - powrót

Przed obliczem Matki, wszystkie intencje, które zabraliśmy ze sobą, polecamy Jej wstawiennictwu. Wracamy i kończymy pierwszy dzień powrotu z wynikiem 155 km, Nowy Korczyn.

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Dąbrowy - etap II

Krótka fotorelacja z II etapu pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę z Dąbrowy.

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Dąbrowy

W dniu dzisiejszym (10.08.2020 r.) ks. Proboszcz wraz z ks Stanisławem Zagórskim – wikariuszem z Trzciany wyjechali na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki zostało poprzedzone Msza św. o godz. 6.30 w kościele parafialnym w Dąbrowie. Pomimo doskwierającego upału cel pierwszego etapu został osiągnięty tj. 178 km Sędziszów woj. świętokrzyskie.

Kapliczka Matki Bożej Fatimskiej

I Komunia Święta

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Msza Święta Jubileuszowa w 20 rocznicę święceń kapłańskich księdza Proboszcza

Stulecie Urodzin Jana Pawła II

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

Msza Rezurekcyjna

Grób Pański 2020

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Poniżej zdjęcia palm wielkanocnych, które zostały przygotowane na konkurs przez dzieci z naszej parafii oraz całe rodziny.

Spotkanie z okazji Dnia Chorego

9 lutego 2020r. w Domu Ludowym w Dąbrowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Chorego. Przy wspólnym stole zgromadziły się osoby starsze, chore i samotne, aby wspólnie pośpiewać, porozmawiać i powspominać. Spotkanie zostało przygotowane przez Parafialny Zespół ,,Caritas" oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie.

Koncert Chóru dziecięcego ,,Wesołe Nutki"

12 stycznia na Mszy Św. o godz. 11:00 gościliśmy w naszej parafii Chór dziecięcy ,,Wesołe Nutki", a po Mszy Św. zespół zaprezentował kilka kolęd.

X Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Dzieciątko się narodziło”

11 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Dąbrowie odbył się X Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Dzieciątko się narodziło” organizowany przez naszą parafię oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.
Poniżej kilka zdjęć naszego chóru, natomiast pełna fotorelacja znajduję się TUTAJ.