DUCHOWA ADOPCJA

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia, którymi mogą być np. częsta Spowiedź i Komunia Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy, (litanie, nowenny, koronki...).

 

Duchową adopcję w naszej Parafii w dniu 25 marca 2019 roku podjęło 17 osób.

 

Jakie są owoce duchowej adopcji? Duchowa Adopcja poprzez modlitewne wstawiennictwo wyprasza u Pana Jezusa łaskę ocalenia dziecka od aborcyjnej śmierci. Jest to owoc najpierwszy i najważniejszy. Duchowa Adopcja leczy ponadto zranienia wewnętrzne wywołane grzechem aborcji: pozwala penitentom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynoszące spokój wewnętrzny oraz pokój ich sercom. Posługa ta również uświęca podejmującego - pogłębia jego kontakt z Bogiem, ucząc systematycznej modlitwy oraz formując go duchowo. Praktyka adopcyjna kształtuje w ludziach postawy prorodzinne, wzbudza pragnienie wzajemnej opiekuńczej troski i miłości wśród członków tej samej rodziny. Inicjuje zwyczaj wspólnej modlitwy rodzinnej.

 

Mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

„Adoptuj życie” to mobilny asystent osób, które podjęły „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Aplikacja stworzona przez Fundację Małych Stópek powstała, by w sposób nowoczesny i prosty poszerzać świadomość o rozwoju człowieka przed jego narodzeniem, przypominać o codziennej modlitwie, wzmacniać więź między modlącym się, a dzieckiem poprzez unaocznienie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomości. Duchowy Rodzic ma dostęp do zdjęć USG (od 6 tygodnia), może posłuchać bicia serca dziecka (od 3 tygodnia) i wczytać się w codzienne przesłanie malucha, który z radością opowiada o swoim świecie. Wszystko to sprawia, że modlącemu jest łatwiej wytrwać w 9 - miesięcznym przyrzeczeniu.

Link do strony http://www.adoptujzycie.pl/

Świadectwa

Historia kapłana, który po 8 miesiącach duchowej adopcji uświadomił sobie, że „jego adoptowane” dziecko ma niedługo przyjść na świat.

W nocy miał sen: zobaczył zderzenie dwóch aut, a potem kobietę rodzącą na poboczu i ciężko rannego mężczyznę.

Za kilka dni, został wezwany do szpitala. Człowiekiem, który prosił o spotkanie z księdzem, okazał się mężczyzna ze snu.

Wszystko się potwierdziło: ten wypadek naprawdę się wydarzył, a na poboczu przyszła na świat dziewczynka – cała i zdrowa.

Ojcze - powiedział ten mężczyzna- ona by się nie urodziła, wydaliśmy już na nią wyrok, ale w pewnym momencie coś się w nas zmieniło.

Teraz wiem, że to Pan Bóg dotknął naszych serc.