Św. JAN PAWEŁ II

(praw.Karol Wojtyła, ur.18maja 1920r., zm.2kwietnia 2005r.)- Polak, który 16 października 1978r. został wybrany na papieża.

Urodził się w Wadowicach. Jego matka, Emilia zajmowała się domem. Zmarła tuż przed przyjęciem przez Karola Komunii św. Ojciec, Karol był porucznikiem. Syn stracił go w czasie II wojny światowej, w 1941r. Jego brat, Edmund, była lekarzem, zaraził się szkarltyną od jednej z pacjentekj i zmarł. Siostra Olga zmarła tuż po narodzeniu. Karol był człowiekiem sumiennym i utalentowanym. Kochał teatr, a także sport. Wszyscy go podziwiali i wierzyli, że kiedyś stanie się kimś wielkim. Miał bardzo dobrych przyjaciół, na których mógł polegać. Jako dorosły człowiek świetnie dogadywał się z młodzieżą. 1 listopada 1946r. w wieku 26 lat Karol został księdzem. W 1948r. został skierowany jako wikariusz do parafii Niegowić. Uwielbiał spędzać letni czas na łonie natury, zwłaszcza z młodymi. W lipcu 1958r. Karol zoistał mianowany biskupem Krakowa. Uczestniczył w obradach Sobory Watykańskiego II. Kardynałem mianowano go w 1967r. 16 października 1978r. o godz. 16:16 ogłoszono wyniki wyborów na następcę św. Piotra. Na zwołanym konklawe zdecydowano na wybór Karola Wojtyły na papieża. Przyjął imię Jan Paweł II. Jako papież wiele podróżował. Odbył 104 podróże, był na wszystkich zamieszkanych kontynentach. W Polsce był aż 8 razy. Nigdy nie zapominał o rodzinnych stronach i chętnie je wspominał w wygłaszanych homiliach. Kochał swoją Ojczyznę, w większej części przyczynił się do upadku komunizmu w Polsce. Jego wiernym przyjacielem był Stefan Wyszyński. 13 maja 1981r. w Rzymie miał miejce zamach na życie Jana Pawła II. Szczęśliwie udało się uratować papieża. Od tamtego czasu papież miał problemy zdrowotne, które nasiliły się w 1992r., kiedy pojawiła się choroba Parkinsona. W wielkim cierpieniu tuż przed Wielkanocą zmarł nasz Rodak. 2 kwietnia 2005r. o godz. 21:37 ogłoszono śmierć papieża. Swój pontyfikat zakończył słowem "Amen"

Relikwie bł. Jana Pawła II

Instalacje relikwii w naszej świątyni nastąpiło 5 kwietnia 2013r. podczas uroczystej Mszy Świętej.

Relikwie Św. Jana Pawła II