Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara

19.01.2020r

1.     Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – Głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2.     W minionym tygodniu zakończyła się kolęda w naszej parafii. Chcę bardzo gorąco podziękować wszystkim parafianom, z którymi mogłem się spotkać w ich domach i wspólnie modlić się. Dziękuję za Waszą gościnność, świadectwo życia chrześcijańskiego w Waszych wspólnotach rodzinnych, za przygotowane poczęstunki oraz ofiary składane na tacy z racji wizyty duszpasterskiej.

3.     Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, aby w tę niedzielę ofiary składane na cele inwestycyjne przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. W naszym kościele jest dosyć ciepło, ale jest to związane z kosztami. Zachęcam do ofiarności.

4.     Składam serdeczne podziękowanie uczniom  naszej szkoły, którzy jako kolędnicy misyjni w czterech zorganizowanych grupach odwiedzali nasze domy i zbierali ofiary na misje. W ramach kolędy zebrali 2 330 zł. Dziękuję pani Elżbiecie Dąbrowskiej za przygotowanie i koordynowanie tej akcji. Wam drodzy parafianie dziękuję za ofiarność.

5.     We wtorek przypada Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Zachęcam do pamięci modlitewnej w intencji naszych kochanych babć i dziadków.

6.     W piątek z racji czwartego piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny połączone z ucałowaniem relikwii.

7.    7.  W przyszłą niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski.

8.    8.  Spotkania grup parafialnych:

- piątek o godz. 18.00 – próba chóru

9. Do sprzątania kościoła proszę parafian:

Sobota: Czech Dorota, Czech Katarzyna, Kalita Wojciech, Kalita Tomasz, Lech Tomasz, Sanek Jarosław.

INTENCJE MSZY ŚW

20.01.2020 26.01.2020

INTENCJA

17.00 – † Zofia Dziuba – int. od rodziny Potockich